خانه / سازه / داربست فلزی اسکافولد

داربست فلزی اسکافولد

ارائه دهنده محتوا: شرکت سامان محیط، پروژه افق اکباتان

داربست فلزی اسکافولد (Modular scaffold)‌ در ایران با نام‌های اسکافر و داربست مثلثی شناخته می‌شود. این نوع از داربست برای بتن‌ریزی سقف‌های بلند، پل‌ها و دال‌های بتنی و به‌خصوص بتن‌ریزی‌های سنگین استفاده شده و به دلیل قدرت باربری بالا و عدم محدودیت‌های ارتفاع، جایگزینی بسیار مطمئن برای جک سقفی می‌باشد. ایمنی، سهولت برپاسازی، دمونتاژ، حمل و دپوی قطعات این نوع از داربست و همچنین سرعت کار کردن با آن از دیگر مزایای استفاده از داربست‌های اسکافولد می‌باشد.

سیستم داربست اسکافولد در کفراژبندی دال‌های بتنی تکراری و اجرای سقف‌های گسترده و بلند و … به راحتی با قالب‌های بتن ترکیب شده و به صورت میزهای مدولار، توسط کارگر ساده مونتاژ می شود. باکس‌های مونتاژ شده به صورت جداگانه در کنار هم قرار گرفته و بر حسب فاصله با یکدیگر و آرایش چیدمان، می توان باربری آنها را تا 14 تن بر متر مربع افزایش داد. اجزای اصلی این سیستم شامل قطعات زیر می‌باشد:

 • فریم در اندازه های 50، 75 و 100 سانتی متر
 • مهار افقی و مایل
 • کفشک و پین
 • سرجک قابل رگلاژ

این سیستم در قالب‌بندی احجام پیچیده کاربری مناسبی از خود نشان می‌دهد.

 

داربست فلزی اسکافولد (Modular scaffold)‌ در ایران با نام‌های اسکافر و داربست مثلثی شناخته می‌شود. این نوع از داربست برای بتن‌ریزی سقف‌های بلند، پل‌ها و دال‌های بتنی و به‌خصوص بتن‌ریزی‌های سنگین استفاده…
User Rating: 4.42 ( 9 votes)

پیشنهاد می کنیم...

تست‌های غیرمخرب

تست‌های غیرمخرب – ( NDT ( Non Distractive Test

تست‌های غیرمخرب تست‌های غیرمخرب رایج‌ترین روش برای تشخیص عیب‌های قطعات در صنعت بخصوص در ساختمان‌سازی ...

5 دیدگاه ها

 1. با سلام و تشکر از مطلب جالبتان. سیستم خوبی را معرفی نمودید. موارد برشمرده مانند ایمنی، سهولت برپاسازی، دمونتاژ، حمل و دپوی قطعات این سیستم را دارای قابلیت‌های زیادی نموده است. با سپاس فراوان.

 2. سلام. برام خیلی جالب بود ولی تا حالا به این وضوح اجرای کار را ندیده بودم . اگه ممکنه نحوه اتصال اسکافلد ها را نشان دهید.
  ممنون

 3. با تشکر از مطالب مفیدتون

 4. با سلام و تشکر از کلیپ آموزندتون

 5. با سلام
  مطلب مفیدی بود که تابحال تجربه دیدن از نزدیک آن را نداشتم. ممنون از شما بابت فراهم کردن این آموزش.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.