خانه / کلیپ تهیه کرده و به اشتراک بگذارید
اشتراک کلیپ

کلیپ تهیه کرده و به اشتراک بگذارید

زمینه‌ها و موضوعات تهیه‌ی کلیپ‌ها بسیار متنوع است. هر تجربه‌ی حرفه‌ای را می‌توان به تصویر کشید، به شرط آن که به صورت خلاصه موضوعی خاص را تبیین کند. ( برای آگاهی از زمینه‌های فعالیت ما می‌توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.)

لازم است که ارائه دهنده‌ی محتوا، هم تجربه‌ی کافی داشته باشد و هم تجربه‌ی حرفه‌ای خود را به خوبی ارائه دهد. برخی افراد استعداد خوبی برای بیان مطلب دارند، کل و جزء آن را می‌دانند و به سادگی به مطلب ورود پیدا کرده و آن را تا نقطه‌ی معینی پیش می‌برند.

بهتر است قبل از تهیه کلیپ اصلی، ابتدا ارائه دهنده‌ی محتوا، مطالب را در چند خط بنویسید و یک بار مرور نموده و به صورت آزمایشی فیلم‌برداری گردد. به این صورت کیفیت محتوا، صدا و تصویر قابل بررسی و اصلاح خواهد بود.

کلیپ‌ها را می‌توان با موبایل نیز فیلم‌برداری کرد. محیطی نسبتاً آرام برای ضبط کلیپ انتخاب کنید و از تردد اضافی جلوگیری نمایید. توجه داشته ‌باشید که حجم فایل کلیپ بسیار مهم است، بنابراین بهتر است ضبط هر کلییپ بصورت پیوسته و حداکثر در 5 دقیقه انجام شود و از قطع و وصل فیلم هنگام ضبط پرهیز گردد. به نور کافی محیط و موقعیت قرارگیری گوینده توجه کنید. ضبط تصاویر بدون صدا از محیط، (شات‌های خام) در هنگام تدوین به شما کمک می‌کند.

لرزش دست را کنترل کنید و از حرکات زیاد و ناگهانی دوربین پرهیز نمایید.

پسوند مطلوب برای کلیپ‌ها MP4 است. پس از فیلم‌برداری و یا تدوین نهایی می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای مربوطه (مانند Xilisoft Video Converter Ultimate)فایل را به حالتی از گونه‌های MP4 تبدیل (کانورت) نمایید که حجم آن کاهش یافته و امکان ارسال آن مهیا گردد. در هر حال مراقب کیفیت صدا و تصویر باشید. اگر فایل نهایی شما حجم زیادی داشت می‌توانید آن را به چند قسمت تقسیم نموده و سپس    ارسال    فرمایید.